fbpx

המדריך לפתיחת עסק חדש

החלטתם לפתוח עסק? מזל טוב – אך לפני שיוצאים לדרך, ועל מנת להימנע מהפתעות לא נעימות, יש מספר דברים חשובים שעליכם להכיר:

ביצוע בדיקת היתכנות עסקית (בסיסית) לפני שיוצאים לדרך:

אדם המחליט לפתוח עסק או להפוך לעצמאי למעשה רוצה להגשים חלום, להרוויח כסף, להגשים את עצמו ועוד הרבה סיבות הגורמות לו לרצות להיות בעל עסק. לא תמיד רעיון שנראה מבריק בעיני היזם העסקי, הוא אכן רעיון שניתן להרוויח ממנו כסף. לעיתים בשל הרצון העז להגשים את החלום בעלי עסקים רבים רצים מהר קדימה מבלי לראות את תמרורי האזהרה אשר מראים בבירור שאין לעסק את היכולת להרוויח את הסכומים שהיזם חולם עליהם.  לצערנו הסטטיסטיקה בישראל לא פועלת לטובת העסקים החדשים וחלק גדול מהם לא שורדים לאורך זמן ונסגרים. חלק בלתי מבוטל מאותם עסקים אף נשאר עם חובות גדולים לאחר סגירת העסק.

על מנת להימנע ממצב בו העסק נסגר תוך זמן קצר כאשר היזם נשאר עם חובות עתק ועם מפח נפש – יש צורך לבצע בדיקה מקדימה להיתכנות העסקית של המיזם או במלים פשוטות האם יש לעסק את היכולת להרוויח את הסכומים שבעל העסק רוצה.

על מנת לבצע בדיקת היתכנות בשלב הראשון יש צורך באיסוף מידע רב, מידע שיכלול הגדרה מדויקת של המוצר או של השרות, הגדרת קהל היעד, מיפוי כל ההוצאות הצפויות לצורך אחזקת  העסק, ביצוע תמחור נכון של השרות או של המוצר.

בשלב השני יש צורך לנתח את המידע הנאסף ולבחון האם יש לעסק היתכנות כלכלית או במלים פשוטות – לבצע בחינה האם יש לעסק את היכול להרוויח את הסכומים שהיזם חולם עליהם.

אנחנו בצפדיה ושות' – רואי חשבון צברנו ניסיון רב בלווי עסקים משלב ההקמה לשלב ההצלחה העסקית, כמו כן משרדנו מטפל במגוון רחב של עסקים ממגוון רחב של תחומים מה שנותן לנו ראייה רחבה ואת היכולת לעזור לכם לבצע הערכה נכונה והתכנון נאות לפתיחת העסק שלכם.

 

בחירת צורת ההתאגדות:

לאחר שביצעתם את הערכת הראשונית והחלטתם כי יש לעסק פוטנציאל ממשי להרוויח את הסכומים אותם רוצים, עליכם להחליט באיזו צורה בצורה ברצונכם להתאגד. בשוק קיימות מספר דרכים להתאגד כגון, עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה, שותפות ועוד. לצורת ההתאגדות יש משמעות רבה הן בהיבט המיסוי והן בהיבט המשפטי – חשוב לקבל יעוץ מאיש מקצוע, על מנת להתאגד בצורה המתאימה ביותר לעסק לשכם.

משרדנו יסייע לכם בבחינת כל ההיבטים המשמעותיים בבחירת צורת ההתאגדות המתאימה.

 

פתיחת התיקים הדרושים ברשויות המס:

לאחר בחירת ההתאגדות המתאימה, לצורך תחילת הפעילות העסקית יש צורך לפתוח תיקים ברשויות המס הרלוונטיות – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי.

משרדנו יבצע עבורכם את פתיחת התיקים בכלל הרשויות הדרושות וידריך אתכם על דרכי ההתנהלות הנכונות מול כלל הרשויות.

 

לפתיחת העסק החדש שלכם, מלאו את הטופס בתחתית העמוד ואנו ניצור קשר לתאום פגישת ייעוץ והכוונה עם אחד ממנהלי הפירמה

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

Uncategorized
אגם גבריאל

מתי תאונה בדרך לעבודה נחשבת תאונת עבודה

תאונת עבודה, היא תאונה שארעה תוך כדי ועקב העבודה, כולל בדרך לעבודה וממנה . קיימות הרבה תהיות ושאלות לגבי האם האירוע מוגדר כתאונת עבודה? האם מיקום התאונה נחשב רשות הרבים או רשות היחיד?

עצמאיים
אלכס פיסקון

שלום, אני מע"מ – נעים להכיר

השלב הבירוקרטי הראשון של כל בעל עסק הוא פתיחת תיק במע"מ. בעל העסק יכול להירשם במע"מ כעוסק מורשה או כעוסק פטור. מרגע שהתיק נפתח כעוסק מורשה חלה על בעל העסק החובה לדווח ולהעביר את כספי המע"מ אחת לחודש או לחודשיים לקופת רשות המסים.

עצמאיים
עוז צפדיה

מענק לעידוד תעסוקה

ביום 17 ביוני, 2020 עבר בכנסת חוק בדבר מענק לעידוד התעסוקה בעקבות משבר הקורונה.
בכדי לזרז את חזרתם למעגל העבודה של העובדים שהוצאו לחל"ת, הוחלט לתת תמריץ למעסיקים אשר יקלטו עובדים שנפלטו משוק העבודה בעקבות המשבר.
טרם פורסם מתי ואיך ניתן יהיה להגיש את הבקשות.

עצמאיים
עוז צפדיה

חוק המזומנים החדש

רו"ח עוז צפדיה מסביר ומייעץ על חוק המזומנים החדש! מה נכון ומה לא נכון לעשות? מהו החוק לעומקו וכיצד עלינו להתייחס אליו בעת ביצוע עסקה.

1 
2 
3 
4 
5 
6 
דילוג לתוכן